עולם השיווק באינטרנט הוא עולם שמורכב מסוגים שונים של פרסום ופלטפורמות שונות הרלוונטיות עבור פרסום. פרסום בגוגל הן בשיטה האורגנית והן בשיטה הממומנת, מהווים כיום את שיטות הפרסום והקידום היעילות והחשובות ביותר עבור עסקים המעוניינים להנכיח את עצמם באינטרנט ולגרום ללקוחות פוטנציאלים רבים להגיע דווקא לאתר שלהם ולבצע בו פעולה כלשהי כגון: להשאיר פרטים ליצירת קשר, ליצור קשר עם העסק או לרכוש את מוצרי או שירותי העסק במידה ומדובר על אתר המשמש לצורך רכישה מקוונת.

למה פרסום בגוגל חשוב עבור עסקים?

בעלי עסקים מכל רחבי העולם מבינים את החשיבות של פרסום בגוגל הרלוונטי לצורך קידום העסק שלהם, הגדלת מעגל הלקוחות שלהם והגדלת המכירות של העסק. בניגוד לדרכי שיווק אחרות כגון: כרטיסי ביקור, פליירים, מודעות בעיתונות או ברדיו ועוד, פרסום בגוגל ידוע כיום כפרסום אפקטיבי יותר ובעל תוצאות הרבה יותר טובות עבור כל עסק, כאשר הוא מתבצע בצורה נכונה.

כיום רוב האנשים שמעוניינים לרכוש מוצר או שירות כלשהו, יכנסו לגוגל ויחפשו שם את מבוקשם ועל כן, כמעט כל עסק כיום משקיע בניהול קמפיינים בגוגל ובקידום אתר האינטרנט שלו באופן אורגני בגוגל. בגוגל יש תנועה משמעותית והפרסום בגוגל הוא פרסום ממוקד יותר, כך שבעלי העסקים אינם מבזבזים את הכסף שלהם על מודעות שלא מגיעות למקומות הרלוונטיים.

כיצד מתחילים לפרסם בגוגל?

בטרם אתם מתחילים להשקיע בפרסום בגוגל,  חשוב מאוד שתשימו לב לכמה דברים חשובים: ראשית כל, עליכם להגדיר לעצמכם מטרה. כלשהי לתהליך הפרסום. שנית, כדאי מאוד שתגדירו את המידתיות שתעניק לכם את האפשרות להבין האם המטרה שלכם הושגה או לא. כך לדוגמא: אם המטרה שלכם היא להגדיל את המכירות של העסק שלכם, עליכם לשאול את עצמם מהם המספרים המעידים על הגדלת מכירות מבחינתכם. בהתאם לכך, תצליחו להבין האם המטרות שלכם אכן מתממשות על ידי הפרסום בגוגל.

חשוב מאוד שתגדירו מראש גם את קהל היעד שלכם מבחינת: מין, גיל, מקום מגורים, עיסוק ועוד. אם לא תדייקו בקהל היעד שלכם תהליך הפרסום בגוגל לא תמיד יהיה יעיל.

אם מדובר על פרסום ממומן בגוגל, בשלב הבא עליכם להגדיר את התקציב הרלוונטי מבחינתכם עבור מודעת פרסום בגוגל וכיצד כדאי לכם לנסח אותה.

פרסום בגוגל- ממומן או אורגני?

פרסום ממומן בגוגל הוא דרך לקידום אתרים בגוגל, שבה אתם ממנים את המודעה שלכם. גוגל אדוורדס מאפשר כיום לבעלי עסקים לפרסם מודעה אשר הם מנסחים ומייעדים מהי תקציבה. המודעה תופיע בראש תוצאות החיפוש בגוגל לפי תוצאת החיפוש האורגנית הראשונה כאשר גולש באינטרנט יחפש בגוגל שירות או מותר שהעסק שלכם מספק.

קידום אורגני בגוגל הוא קידום שהמטרה שלו היא לגרום לאלגוריתם של גוגל לדרג את האתר שלכם כמה שיותר גבוה, על מנת להציג אותו בין תוצאות החיפוש האורגניות הראשונות בגוגל בעת חיפוש רלוונטי של גולש. התהליך מתבצע על ידי מגוון פעולות שהמקדם יבצע הן בתוך האתר שלכם והן מחוץ לאתר כגון: בניית קישורים, עיצוב חווית משתמש, הזנת תוכן איכותי באתר שמכיל מילות מפתח אשר בוצע חקר מילות מפתח אודותן ועוד.

לא משנה באיזו שיטה החלטתם לפרסם בגוגל, חשוב מאוד שתבחרו באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום וזאת בכדי שהתוצאות שתקבלו יהיו הטובות ביותר עבור העסק שלכם.