אנקור טקסט

אנקור טקסט

השימוש באנקור טקסט לצורך קידום אורגני

שרוצים לקשר בין 2 אתרים או 2 עמודים באתר מקשרים אותם ע"י מילת מפתח או ביטוי, למילה או צמד המילים המקשרות משמעות גדולה מאוד בענף קידום אורגני. את צמד המלים הופכים ללינק שמאחוריו יש שורת קוד שמפנה מאתר או מעמוד אחד לשני. צמד המילים או מילת המפתח המקשרת נקראת  "אנקור טקסט" או טקסט עוגן.

כמו שכתבתי במאמרים קודמים אחד הפרמטרים החשובים שגוגל מתייחס אליהם הוא קישורים חיצוניים, קישור שיוצא מאתר א' לאתר ב' מראה כי אתר א' מאמין באתר ב'. לא עצם העובדה כי יש קישור כל שהוא באתר לאתר אלא גוגל סורק את האנקור טקסט של אתר א' ורואה לאן קושר באתר ב' ועל פי זה מדרג את אתר ב' בתוצאות החיפוש.

חשיבות האנקור טקסט היא לא רק לקישורים חיצוניים אלא גם לפנימיים – שאתר מסוים מקשר מעמוד אד לשני.

כיום לאחר עדכון "פינגווין" שנעשה בספטמבר 2016 שהתייחס להיבט מלחמה בספאם – מספר מניפולציות שמקדמי אתרים עושים בכדי לדחוף את האתרים שהם מקדמים למעלה בעזרת קישורים חיצוניים, הפעולה הנוספת שנעשתה מרגע עדכון ה"פינגווין" הוא החשיבות הישירה של האנקור טקסט הישיר פחתה בהקשר לקישורים חיצוניים. כיום יש חילוקי דעות רבים בנוגע לשימוש מוגזם באנקור טקסט האם יכול להביא לידי ענישה מגוגל כתוצאה מעדכון זה ועד כמה הוא יעיל ובאיזה כמות להשתמש בו?

גיוון ביצירת אנקור טקסט

בכדי ליצור פרופיל קישורים נכון צריך ליצור את זה בצורה טבעית ללא בניית קישורים עם אנקור טקסט מגוון אנו נקבל לאחר מספר חודשי קידום אתרים את כל הפניות לאתר בדומה ל "בניית אתרים מקצועי" סביר להניח שאלו ממש לא קישורים טבעיים.

מניסיון לאחר מחקר בו חקרנו פרופיל קישורים של מאות אתרים במצטבר, קשה לומר בוודאות שפרופיל קישורים כזה (ואף שרוב האנקור טקסט מגיע מביטוי מדויק) בהכרח יוביל לענישה. כאמור, יש עוד מגוון פרמטרים למדידה הקשורים לקישורים, שככל הנראה שזורים זה בזה יש לציין כי גוגל מעניש אתר לא רק בגלל קישורים אלא בגלל מספר דברים נוספים.

אנקור טקסט

לסיכום, חברות רבות בתחום קידום אתרים יוצרות ללקוחות שלהם בצורה ישירה ומאוד מפתה לעשות זאת כך, אך עדיין חשיבות רבה לשמור על מקצועיות, וגיוון רחב במסגרת האפשר סביב הביטוי הכללי אותו אתם רוצים לקדם בגוגל  לדוגמא: שיווק בפייסבוק, רשתות חברתיות, שיווק דיגיטלי, שיווק דיגיטלי ועל זה הדרך.

מעוניינים שנבדוק לכם את האתר ולהבין האם אתם פועלים נכון? רוצים שנקדם לכם את האתר? מוזמנים להשאיר אצלנו פרטים ונשמח לעשות בדיקה ראשונית ללא תשלום.

מה חושבים על המאמר?

אודות החברה

חברה SearchEO הוקמה למטרה אחת ויחידה: קידום אתרים אורגני ומקצועי ביחד עם שירות איכותי ושקוף.

החברה מורכבת ממספר מקדמי אתרים מקצועיים אשר כל אחד מביא את המקצועיות בתחומו וכך כולנו גורמים לאתר שלך להיות מקודם כמו שצריך.

מאמרים אחרונים

עשו לנו לייק להיות מעודכנים

השאר פרטים להיות תמיד מעודכן