בניית קישורים

בניית קישורים

במסגרת קידום אורגני נדרשות מספר פעולות, כאשר כל אחת מהן צריכה להתבצע באופן עקבי לאורך זמן. אחת הפעילויות החשובות ביותר שמבצעת חברה לקידום אתרים זה בניית קישורים מחוץ לאתר.

בעוד שהעבודה על האתר עצמו היא חשובה מאוד, הליך זה "מראה" לגוגל שהאתר הוא בעל ערך גם ברמה האובייקטיבית והגלובאלית. מטרה זו מושגת באמצעות הפניות לאתר מתוך מקורות חשובים (אתרים בעלי דירוגים גבוהים ותנועה מוגברת). הערך המוסף של בניית קישורים – הבאת תנועה איכותית לאתר באופן אורגני.

עבודתו של מקדם אתרים דורשת יצירת תכנים איכותיים לצד בניית קישורים שיאששו את הרמה הגבוהה של התוכן ויביאו לדירוג גבוה לאורך זמן, וזוהי המטרה האולטימטיבית של קידום אתרים אורגני, שאמנם לוקחת יותר זמן, אך גם תוצאותיה יציבות יותר.

מדוע פרקטיקת בניית קישורים חיונית עבור קידום אתרים?

כמו בכל דבר אחר בחיים, אפשר לפאר את עצמנו "בבית" כמה שאנחנו רוצים, אך הערך האמיתי שלנו מוצג אך ורק כאשר החיזוק מגיע מבחוץ ומגורמים בעלי השפעה על דעת הקהל. עקרון זה קיים משחר אמצעי התקשורת, אך בעולם האינטרנט כיום הוא צבר חשיבות גדולה יותר מתמיד.

לפיכך, בניית קישורים חשובה למותגים ידועים וגדולים, קטנים ומתחילים כאחד. כמעט כל מקדם אתרים מקצועי יודע שהליך בניית קישורים זו המשימה המורכבת ביותר, והיכולת לבצע משימה זו בצורה טובה (יצירת קישורים איכותיים ותקינים) תזניק את בית העסק קדימה. בגלל הפרטים הקטנים הרבים הכרוכים בביצוע קידום אורגני בכלל ובניית קישורים בפרט, כדאי לשקול להעדיף חברה לקידום אתרים מקצועית שהוכיחה את עצמה בשוק.

איך זה עובד?

הליך בניית קישורים במכלול המשימות של קידום אתרים מבוסס על ההבנה שמנועי החיפוש נעזרים בלינקים לשתי מטרות עיקריות:

  1. למצוא עמודים חדשים ברשת
  2. לעזור להם לקבוע כיצד לדרג את העמוד בתוצאות החיפוש

ישנם פרמטרים החשובים מאוד להליך קידום אתרים: אלו הנתונים השונים הנבדקים על ידי הרובוטים של מנוע החיפוש. זה כולל את תוכן העמוד, וגם את ההיבט הטכני (השתלת מידע חשוב, כגון כותרת, תיאור ומילות חיפוש עם הסינטקסים המתאימים) וגם את הקישורים שמובילים לעמוד זה ממקומות אחרים ברשת. יחד, כל הפרמטרים האלה משפיעים על דירוג העמוד לטווח הארוך (זאת בניגוד לקידום המהיר בעזרת פרסום ממומן).

יתר על כן, ההיעזרות בקישורים בתור גורם המשפיע על הדירוג במסגרת קידום אורגני הייתה אחת הסיבות לכך שגוגל החלה לשלוט בתחום מנועי החיפוש בסוף שנות ה-90. האלגוריתם של PageRank שפותח על ידי אחד ממייסדי גוגל לארי פייג' (שם שכל מקדם אתרים מכיר במסגרת הכשרתו) מאפשר לקבוע את איכות העמוד באופן די מדויק – עד היום.

בניית קישורים

מבנה הקישורים

גורם חשוב מאוד שיש לזכור בעת בניית קישורים, זה בדיקה של מבנה הקישור, על מנת שהוא ישיג את המטרה. באופן טבעי, מדובר בהיפרלינק שלחיצה עליו מעבירה אותו לדף הרלוונטי באתר של בית העסק המקודם. מבנה הלינק צריך לכלול את המרכיבים הבאים:

טקסט אנקור אטרקטיבי ומתאים

יש לשים לב שבלינק לא יופיע התג nofollow, משום שמשמעותו היא איתות למנוע החיפוש להתעלם מלינק זה ולא לקחת אותו בחשבון באלגוריתם הדירוג. הוא קיים על מנת למנוע שימוש ברמה בפלטפורמות שבהן ניתן לפרסם לינקים ללא שליטה, כגון תגובות לפוסטים, פורומים, מערכי שאלות ועוד.

האחריות על בדיקת הקישורים מוטלת על האדם המבצע בניית קישורים במסגרת הצוות של חברת קידום אתרים. קידום אורגני זהו קו דק מאוד שצריך ללכת עליו בצורה שקופה והוגנת, ובמקרים אלה העבודה תשתלם ותיתן תוצאות טובות ומתמשכות.

איך נולד קמפיין?

כל מקדם אתרים או חברה בתחום הניגשים לבניית קמפיין הכולל, בין השאר – בניית קישורים, צריכים להשקיע מאמצים רבים בשלב הראשון, שהוא יצירת תוכן ש"מגיע לו" שיקשרו אליו. זה צריך להיות עמוד בעל ערך. בין אם מדובר בחברה חדשה שבה עמוד הבית באתר מדבר בעד עצמו ומציג את הייחודיות והקדמה של המיזם, או בחברה שמציגה תוצאות מחקר, אינפוגרפיק אינפורמטיבי ביותר או מדריך מקיף בנושא חשוב כלשהו.

גם כאשר הקישורים נרכשים בכסף, אתרים מובילי דעה לא יפרסמו קישורים לעמודים שאין בהם ערך מוסף.

כך שניתן לומר שהשלבים החשובים ביותר בהליך בניית קישורים שנעשה על ידי חברה לקידום אתרים הם:

  1. יצירת תוכן
  2. יצירת רשת קשרים עם אתרים מובילי דעה.
  3. ניהול מערכות היחסים מול בעלי האתר לתוצאות התורמות לכל הצדדים.
  4. חזרה על הפעולה עם מספר עמודים לקבלת דירוג מעולה באופן כללי למילות החיפוש הרלוונטיות.

מעוניינים שנבדוק לכם את האתר ולהבין האם אתם פועלים נכון? רוצים שנקדם לכם את האתר? מוזמנים להשאיר אצלנו פרטים ונשמח לעשות בדיקה ראשונית ללא עלות.

מה חושבים על המאמר?

אודות החברה

חברה SearchEO הוקמה למטרה אחת ויחידה: קידום אתרים אורגני ומקצועי ביחד עם שירות איכותי ושקוף.

החברה מורכבת ממספר מקדמי אתרים מקצועיים אשר כל אחד מביא את המקצועיות בתחומו וכך כולנו גורמים לאתר שלך להיות מקודם כמו שצריך.

מאמרים אחרונים

עשו לנו לייק להיות מעודכנים

השאר פרטים להיות תמיד מעודכן