אופטימיזציה

אופטימיזציה

הכלי שמניע את האתר שלך להגיע למנועי החיפוש – אופטימיזציה

בניתם אתר, טרחתם על התכנים, שקדתם על העיצוב, מצאתם דומיין מושלם והעליתם אותו לאוויר. מצוין. אבל מה עכשיו? איך תגרמו לאנשים להגיע דווקא לאתר שלכם? התשובה, כמובן, ברורה: קידום אתרים. אבל איך עושים את זה? בהנחה שהאתר שלנו לא מטופל על ידי חברת קידום אתרים, איך גורמים למנוע החיפוש לדלות את האתר שלכם מכל מיליוני התוצאות ולמקם אותו גבוה בדירוג החיפושים? כאן נכנס לתמונה כלי חיוני שכל מקדם אתרים מכיר על בוריו – אופטימיזציה.

מהי אופטימיזיציה?

מעל שמונים אחוז מהכניסות לאתרים ברשת עוברות דרך מנועי חיפוש, כמו גוגל. הבאנרים והפרסומות, שדומה כי השתלטו לנו על חווית הגלישה, מספקים בסופו של דבר רק חמישה-עשר אחוזי כניסה. המסקנה ברורה – אם יש לכם אתר, הוא חייב להופיע במנועי החיפוש, וכדי שהוא יגיע למקום טוב בחיפושים הוא חייב אופטימיזציה.

אם כבר התחלתם להתעניין קצת בתחום, אתם בוודאי מכרים את המונח SEO, ראשי התיבות של המושג Search Engine Optimization.

אופטימיזציה היא הדרך לגרום לאתר שלנו לתקשר עם גוגל ברמה האופטימלית האפשרית, והיא נוגעת במגוון רחב של היבטים באתר: המבנה, המראה, התכנים, הנגישות,  הקידוד וגורמים רבים נוספים.

למעשה, מדובר בתורה שלמה ומורכבת, שכדאי מאד להפקיד אותה בידיים מקצועיות של חברה לקידום אתרים או מקדם אתרים מקצועי. אלה יוכלו לעשות לאתר קידום אורגני, כלומר כזה שיעזור לו להגיע למקומות גבוהים במנועי החיפוש.

קידום אתרים והתאמה למנועי החיפוש

אנחנו, כאמור, סבורים שאם אתם לא מתכוונים להשאיר את האתר באפלה, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לוותר על קידום אתרים מקצועי. אם אתם בכל זאת בוחרים בשלב זה להסתדר לבד, מומלץ ביותר להקדיש זמן מה ללימוד הנושא, כי גם קידום אורגני תוצרת בית עדיף על אי-קידום בכלל, תוך ציפייה שהגולשים ינהרו אל האתר שלכם מעצמם.

להלן מספר עקרונות חשובים שכל מקדם אתרים מתחיל יכול לדקלם מתוך שינה:

התחילו לדבר "גוגלית"

ככל שהאתר שלכם יידבר "גוגלית" שוטפת יותר, כך גוגל יבין אותו טוב יותר.

ככלל, האתר על מרכיביו מחולק לשניים: מה שרואים באתר, ומה שנמצא מאחורי הקלעים.

החלקים הגלויים, ה-on page, הם כל מה שהגולש נחשף אליו כשהוא משוטט באתר: כתובת האתר, כותרות ותתי כותרות, טקסטים, תגיות, קישורים פנימיים וכו'.

המרכיבים שאינם נראים לגולש, ה-off page, כוללים קישורים חיצוניים ואפילו קישורים הנכנסים לתוך האתר עצמו אבל מגיעים מבחוץ.

פה נכנס גם הנושא של קוד האתר. כיום אנו יודעים שזמן הטעינה של האתר הוא אחד מהגורמים המשמעותיים שמשפיעים על דירוגו בגוגל. אחד מהתפקידים החשובים של אופטימיזציה הוא שיפור קוד האתר באופן שיאיץ את מהירות הטעינה, כולל העמודים הפנימיים.

טחנו את התוכן

תוכן האתר צריך לכלול מילות מפתח מתאימות לחיפוש הגולשים. כשבוחרים במילות המפתח יש לתת את הדעת גם על פיזור ושילוב המילים הנכונות באתר, בהתבסס על בדיקה מוקדמת ומחקר מקיף בגוגל.

זה המקום לציין שבחירת מילות מפתח פופולריות היא דוגמא נוספת לפעולה שעבור מקדם אתרים מקצועי היא בגדר אומנות בפני עצמה; כשאנחנו משבצים את המילים הרלוונטיות באתר, יש לוודא שאנחנו לא נסחפים לקידום-יתר מה שגורם לפעולה ההפוכה, כלומר הורדה דרסטית של דירוג האתר בגוגל. גם כשאתם מחליטים לעבוד עם חברה לקידום אתרים, בדקו היטב שמי שעושה עבורכם את הקידום לא מגלה התלהבות מופרזת בשימוש במילות המפתח ואינו לוקה ב-"קדמת-יתר".

כדאי לבנות על המבנה

רבים מייחסים חשיבות לתוכן, לכותרות ולתגיות, אבל גם למבנה האתר יש חשיבות מכרעת כשמדברים על קידום אורגני. גוגל מדרגת לא רק את האתר כיחידה אחת, אלא גם את העמודים הפנימיים. קידום אתרים נכון כולל אופטימיזציה להיררכיה של העמודים הפנימיים כך שמנועי החיפוש ידרגו אותם גבוה בהתאם לקריטריונים שלהם.

יש להניח שאם הגעתם עד הלום, הבנתם את מורכבות התהליך שנקרא קידום אתרים. לא משנה כמה מדהים האתר שבניתם, כמה חשוב המידע שסיפקתם שם, או כמה יצירתיים הייתם בכתיבת הכותרות. אם האתר שלכם לא מותאם למנועי החיפוש, הוא לא יופיע שם, ולכן הוא פשוט לא קיים.

קידום אתרים אורגני הוא הפעולה הראשונה שאתם צריכים לעשות עם עלייתו לאוויר. אם זה באמצעות חברת קידום אתרים, מקדם מקצועי, בעצמכם, או בעזרת החבר ההוא מהצבא שעשה פעם קורס מזורז – אל תוותרו על אופטימיזציה!

מעוניינים שנבדוק לכם את האתר ולהבין האם אתם פועלים נכון? רוצים שנקדם לכם את האתר? מוזמנים להשאיר אצלנו פרטים ונשמח לעשות בדיקה ראשונית ללא תשלום.

מה חושבים על המאמר?

אודות החברה

חברה SearchEO הוקמה למטרה אחת ויחידה: קידום אתרים אורגני ומקצועי ביחד עם שירות איכותי ושקוף.

החברה מורכבת ממספר מקדמי אתרים מקצועיים אשר כל אחד מביא את המקצועיות בתחומו וכך כולנו גורמים לאתר שלך להיות מקודם כמו שצריך.

מאמרים אחרונים

עשו לנו לייק להיות מעודכנים

השאר פרטים להיות תמיד מעודכן